Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

 

8U, 10U, 12U Round-Robin Pool Play seeded into Single Elimination Championship Game.

Each team in each division will play four (4) Round-Robin games to determine the seeds for the single elimination Championship Game to be played on Sunday, April 29th, by the top two (2) seeds in each division.

Home Team determined by coin toss before game.

 

Division winners determined by best records. 

If two or more teams tie, the tie-breakers in order are:

   1. Head-to-head record

   2. Runs against
   3. Runs scored
   4. Coin toss 

 

 

Playoff Standings

Game Record / Runs Against & Runs Scored

 

8U W-L-T RA-RS   10U W-L-T RA-RS   12U W-L-T RA-RS
Corona 1-0-1 0-0   Fajardo 0-1-0 0-0   Escalera 2-0-0 0-0
Elisha 2-0-0 0-0   Jerkens 1-0-0 0-0   Juarez 1-1-0 0-0
Lopez 0-1-1 0-0   Kassin 1-0-0 0-0   Knauf 1-0-0 0-0
Polk 0-2-0 0-0   Knotts 0-0-0 0-0   McKenzie 0-2-0 0-0
Vudmaska 1-1-0 0-0   Ramos 0-1-0 0-0   Temblador 0-1-0 0-0

 

 

Round Robin Game Log

(Home Team determined by coin toss before game)

 

Day Location Time Division Team Runs Team Runs
Saturday 4/21 Memorial 2 11:00 AM 8U Corona 5 Vudmaska 2
Saturday 4/21 Memorial 2 1:00 PM 8U Lopez 3 Elisha 5
Saturday 4/21 Memorial 2 3:00 PM 8U Elisha 8 Polk 2
               
Sunday 4/22 Clover East 11:00 AM 8U Polk 5 Vudmaska 8
Sunday 4/22 Clover East 9:00 AM 8U Corona 2 Lopez 2
Sunday 4/22 Clover West 9:00 AM 10U Ramos 5 Kassin 6
Sunday 4/22 Clover West 11:00 AM 10U Jerkens 6 Fajardo 4
Sunday 4/22 Clover East 1:00 PM 12U Juarez 11 Temblador 10
Sunday 4/22 Clover East 3:00 PM 12U Escalera 6 Juarez 3
Sunday 4/22 Clover West 1:00 PM 12U McKenzie 10 Escalera 11
Sunday 4/22 Clover West 3:00 PM 12U Knauf 12 McKenzie 10
               
Tuesday 4/24 Clover West 6:30 PM 10U Fajardo   Knotts  
Wednesday 4/25 Clover East 5:45 PM 10U Jerkens   Ramos  
Wednesday 4/25 Clover West 5:45 PM 10U Knotts   Kassin  
Wednesday 4/25 Clover East 7:30 PM 12U Juarez   Knauf  
Wednesday 4/25 Clover West 7:30 PM 12U Temblador   McKenzie  
               
Saturday 4/28 Memorial 2 8:00 AM 8U Lopez   Vudmaska  
Saturday 4/28 Memorial 2 10:00 AM 8U Vudmaska   Elisha  
Saturday 4/28 Memorial 2 12:00 PM 8U Polk   Lopez  
Saturday 4/28 Memorial 2 2:00 PM 8U Elisha   Corona  
Saturday 4/28 Memorial 2 4:00 PM 8U Corona   Polk  
Saturday 4/28 Memorial 3 8:00 AM 10U Fajardo   Ramos  
Saturday 4/28 Memorial 3 10:00 AM 10U Kassin   Fajardo  
Saturday 4/28 Memorial 3 12:00 PM 10U Ramos   Knotts  
Saturday 4/28 Memorial 3 2:00 PM 10U Kassin   Jerkens  
Saturday 4/28 Memorial 3 4:00 PM 10U Knotts   Jerkens  
Saturday 4/28 Memorial 1 9:00 AM 12U Temblador   Knauf  
Saturday 4/28 Memorial 1 11:00 AM 12U Knauf   Escalera  
Saturday 4/28 Memorial 1 1:00 PM 12U Escalera   Temblador  
Saturday 4/28 Memorial 1 3:00 PM 12U McKenzie   Juarez  

 


 

Championship Games - Sunday, April 29

 

 8U Championship - 10:00 am Clover East - 1 hour 30 mins no new inning

Team #1    
Team #2  

 

10U Championship - 12:00 pm Clover East - 6 inning Game

Team #1    
Team #2    

 

12U Championship - 3:00 pm Clover East - 7 inning Game

Team #1   
Team #2    

Championships cannot end in a tie - see league rules for ASA international tie-breaker system.